Site Loader

Všem přeji krásné jarní měsíce. Tak jak pokračujete lidičky s léčbou a jestli pak také cvičíte? Já jsem opět začal cvičit a hned jsou znát výsledky, hlavně po psychické stránce. Jak jistě víte, jaro stejně jako podzim je pro nás psychicky nemocné velmi zatěžující, kdy se nemoc většinou zhorší. Jelikož už několik let s nemocí bojuji, tak vím, že je to pravda, Teď nechci popisovat, jak jsem na tom já, ale spíše by mě zajímal váš názor, jak se s nemocí vyrovnáváte vy? Já jsem se po hlavě vrhnul na cvičení, jelikož se u mě objevila opět zvýšená agresivita a bezdůvodné záchvaty vzteku. Už mám vyzkoušeno, že léky v kombinaci s cvičením toto dokáží ztlumit na rozumnou mez, a tak jsem se všemi silami vrhl na posilování. Jednu věc jsem se už naučil, že musím cvičit skoro do úplného vyčerpání. Což je velmi náročné, ale pomáhá to.

Teď si určitě klepete na čelo a říkáte si, že se k tomu nedonutíte. Je fakt, že to chce pevnou vůli a pořádný kus sebezapření. Nebojte se toho a nenechte se odradit, ze začátku všechno bolí, ale tělo se s tím srovná a uvidíte, že se vám uleví, když si najdete pravidelný rytmus. My schizofrenici stále potřebujeme mít nějaký smysluplný cíl jinak hrozí totální destrukce, jak duševní, tak fyzická. A to samé platí pro vás, kteří trpíte silnými depresemi. Vy také potřebujete mít jasný cíl. Tak jako je pro vás cíl každé ráno vylézt z postele a věnovat se běžným činnostem, tak by váš cíl měl být si alespoň půl hodiny denně zacvičit. Ještě jednu radu bych si dovolil, zkuste se v okolí podívat po kamarádovi nebo kamarádce, kteří by cvičili s vámi. Ve dvou se to lépe táhne a zároveň se dokážete pořádně vyhecovat. Tak jako u všech psychických nemocí tak i u cvičení by člověk neměl být osamocen.

A vlastně i touto formou hledám spřízněnou duši z Kladna a okolí, která by byla ochotna se mnou cvičit tak 2-3x týdně na třičtvrtě hodiny. Kdyby se nějaké taková dobrá duše našla budu velice rád. Ještě pro upřesnění bude mi 61 a jsem schizofrenik. Tak v případě zajmu napište na můj mail: info@bohoushysek.cz a jistě se domluvíme.

Ještě jedna věc, jestli se mi povede nafotit nějaké slušné fotky z mého tréninku slibuji, že je sem přidám. Takže lidičky pojďte si to jaro trochu zpříjemnit ať zase trochu ty naše nemocí zaženeme do kouta.

Všechny vás moc zdravím a klidně pište dotazy ať už ohledně cvičení nebo nemocí nebo když si budete chtít jenom tak popovídat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky