Site Loader

Tak tady máme nový rok a ten nezačíná moc dobře. Zaprvé pár špatných zpráv od kamarádů a známých a za druhé útočí nemoc, a to dost silně. Tak, jak jsem docela v pohodě (relativní) zvládl Vánoce, nový rok začal pádem na hubu (obrazně řečeno) jiný výraz už proto nemám. Možná to také souvisí s tím, že v prosinci nebylo tolik času se věnovat cvičení, což se hned projevilo na váze a duševní nepohodě. Takže se zase (pokolikáté už) odrážím ode dna kam pomalu, ale jistě mířím.

Po loňské zkušenosti se opět snažím cvičit a navodit pro okolí dobrou náladu. Každý, kdo zvládá nějakou nemoc, bolest atd, tak ví o čem mluvím. Prostě jsme a musíme být herci, kteří hrají roli zdravého nebo alespoň ne tak nemocného člověka, protože stačí, že jsme nešťastní my a měli bychom se snažit moc do toho netahat okolí, nebo alespoň jim neříkat, jak vážné nemoci proděláváme. Sami víte, že nejhorší, pro jakkoliv nemocného, je litování. Musím říct, že moje okolí je srozuměno s tím, že nejsem žádný chudinka i když schizofrenie je hodně zlá nemoc, kdy vlastně žijete dvojím životem.

Tak lidičky musíme být silní a překonávat každodenní překážky, které nám nemoc ať už je jakákoliv přináší. Vím, že lidé s depresemi namítnou, že to nejde, ale opak je pravdou: jde to! Asi jediné, co mohu poradit okolí nemocného je nastudovat si literaturu, které ke každé nemoci je na internetu moc a moc. O jedno vás poprosím, informace jsou psány na určitý druh nemoci a s docela dost odstrašujícími vedlejšími účinky. Tak to zase tak neberte doslova, slovo jeden z tisíce je strašně lidí a kdo ví, jestli je to opravdu jeden z tisíce. Všem nemocným vzkazuji ať dodržujte léčbu a neexperimentují, opravdu se to nedá, ať už je to jakákoliv nemoc, bez léků zvládnout. Jak mi psala jedna paní, že si léky ordinuje, jak jí zrovna je, což je největší chyba, co člověk může udělat.

Tak lidičky pojďme do toho roku 2023 vykročit tou správnou nohou a slibme si, že budeme bojovat. Jinak víte, jak to dopadá, když se boj vzdá. Ve většině případů smrt ať už vlastní rukou nebo prostě tím, že si tělo řekne dost. Když budu mluvit o schizofrenii a depresích, se kterými se nejčastěji setkávám, tak je to vlastně taková rakovina, která vás také užírá zevnitř. Ještě jedna věc na závěr, rád bych se s několika z vás sešel a popovídal jsi. Tak lidičky do toho roku 2023 přeji vše nej a zase na shledanou a ne sbohem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky