Site Loader

Nejprve přišlo rozhodnutí, že se sebou musím něco dělat, jelikož někde na internetu jsem narazil na článek ohledně cvičení a psychiky. A tak jsem začal po netu hledat, jak začít. Nechtěl jsem navštěvovat fitka a podobně, kde jsou zaprvé mladí a za druhé už vycvičení lidé, takže bych se trochu styděl. Bádal jsem na YouTube a stále nemohl objevit normálního člověka, který by mi dal inspiraci.

Za prvé: Většinou to byli pomalu kulturisti, kteří zvedali pro mne neúnosnou zátěž a za druhé jsem neměl dost peněz na drahé vybavení, už jsem byl docela otrávený a chtěl to vzdát, když tu najednou jsem narazil na videa na www.svalydoma.cz a ejhle začal jsem se o videa zajímat. Kluk jménem Honza zde ukazuje, jak cvičit doma s minimem vybavení. První, co mě zaujalo, že se dá cvičit bez problému jen se svojí vahou. Druhá věc, což jsem chtěl i já je, že se cvičí s malou váhou činek cca 10 kg a dá se fakt tělu zabrat. Dokonce se dá i s touto váhou budovat svalová hmota. A za třetí, dá se používat posilovací guma na stejném principu jako činky. Tak jsem se rozhodl, že to zkusím a zjistím co by stálo vybavení 😊

Byl jsem mile překvapen, že guma na cvičení vyjde okolo 110 Kč, tak tu jsem si pořídil jako první a řeknu vám, že po pár prvních cvičení jsem dal Honzovi zapravdu, že je to opravdu záhul. Jelikož se cvičí do vyčerpání, tak jsem zjistil, že i psychika se lepší, a tak jsem se rozhodl, že se posunu dál a začal jsem shánět činky.

Nakonec se mi podařilo sehnat přes internet dvě činky za 600 Kč 2×10 kg. Teď jsem začal cvičit podle videí jak s gumou, vlastní vahou, tak s činkami. A šlo to dobře. Cvičím tak 3x – 4x do týdne a je to znát. Ještě jednu věc jsem chtěl zmínit a to, že po měsíci a něco mého cvičení jsem se obrátil na Honzu ohledně úpravy jídelníčku. To byla ta nejdražší položka. Jeho tým mi sestavil jídelníček na míru, protože jsem chtěl shodit nějaké to kilo a zároveň přibrat svalovou hmotu. Mám docela dobré výsledky, po skoro dvou měsících je 8 kg dole a svaly se začínají rýsovat, z čehož mám radost, že i ve věku 60 let to jde. Jak už jsem psal v jiném článku, psychika šla nahoru. Mým cílem bylo sehnat lavici na cvičení, a tak jsem zkoušel se poptat po okolí, zda někdo se něčeho podobného nezbavuje a ejhle kolega prý, že ji chtěl vyhodit, tak za 200 kč mi jí nechal a za dalších 200 kč mi k ní přidal jednoruční tyč bez závaží. Tak jsem začal hledat na netu závaží a našel jsem cementové kotouče 2x20kg za 1100 kč.

Na cvičení jsem plně vybaven za necelé dva tisíce naprosto perfektně. Zatím jedu podle videí na YouTube, kde jich má Honza okolo 200, z čehož už si člověk vybere.

Vidíte, že i s malými náklady se dá vybudovat taková malá posilovna doma. Zatím bohatě stačí mé cvičení v klidu doma, bez studu před ostatními. Jestli mohu doporučit, zkoukněte pár videí a uvidíte, že vás to jistě taky osloví.

O dalších pokrocích vás budu informovat.

Klidně piště a pokud to bude v mých silách odpovím.

info@bohoushysek.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky